A Klassz a pARTon Fesztivál teljes programja/2016.

2016. szeptember 17.

Klassz a pARTon 2016 részletes program

 

Velencei fesztiválnapok – a KoncerTÓ és a Klassz a pARTon közös programja

  1. június 23., 24., 25.

 

Június 23., csütörtök 19 óra

Kápolnásnyék, Dabasi-Halász kastély

Az Ewald Rézfúvós Együttes koncertje

 

 

Június 23., csütörtök 21 óra

Velence Korzó

Pacsai Attila és zenekara – filmzene bemutató

 

 

Június 24., péntek 17 óra

Velence, Szent István király templom

A Harmonia Caelestis Barokk Zenekar koncertje

 

 

Június 24., péntek 19 óra

Kápolnásnyék, Dabasi-Halász kastély

A Budapest Saxophone Quartet koncertje

 

 

Június 24., péntek 21 óra

Velence Korzó

Várhelyi Éva és a Quartett Escualo tangóestje Astor Piazzolla műveiből

 

 

Június 25., szombat 19 óra

Kápolnásnyék, Dabasi-Halász kastély

Az Óbudai Danubia Zenekar Mozart interaktív koncertje gyerekeknek

Vezényel: Hámori Máté

 

 

Június 25., szombat 21 óra

Kápolnásnyék, Dabasi-Halász kastély

Az Óbudai Danubia Zenekar és Érdi Tamás zongoraművész koncertje

Vezényel: Hámori Máté

 

 

 

 

Balaton-parti fesztivál

  1. június 23. – augusztus 8.

 

Július 22., péntek 20 óra

Balatonalmádi–Vörösberény, Szent Ignác katolikus templom

A Grazioso Quartet (NFZ muzsikusai) és Érdi Tamás zongoraművész koncertje – In memoriam Csonka Ferenc

Érdi Tamás dédapja 40 évig tanított Vörösberényben. Iskolaigazgatóként, kántorként, orgonaművészként tevékenyen részt vett a falu kulturális életében, és ő alapította meg a Vörösberényi Művésztelepet.

 

Július 22., péntek 19 óra

Balatonfűzfő, Romtemplom

Mirai Musicians – A Jövő muzsikusai (Tokió, Kiotó)

 

Július 23.,  szombat 20 óra

Balatonalmádi–Vörösberény, Szent Ignác katolikus templom

Vékes Erzsébet zongoraművész és Onczay Zoltán csellóművész koncertje – In memoriam Csonka Ferenc

 

Július 24., vasárnap 17 óra

Tihany, Apátsági Templom

Az Eckhardt Quartet (BFZ muzsikusai) és Érdi Tamás zongoraművész koncertje

 

Július 25., hétfő 19.30 óra

Keszthely, Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplom, Fő tér

A Kelemen Quartet koncertje

 

Július 25., hétfő 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

A Gárdonyi Zoltán Ifjúsági Kamarazenekar és a Solti György Zeneiskola Vonószenekara koncertje

Vezényel: Demel Eszter és Bolla Milán

 

Július 26., kedd 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Fenyő László csellóművész (Karlsruhe) és Vékes Erzsébet zongoraművész koncertje

 

Július 27., szerda 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Az Eckhardt Quartet (BFZ muzsikusai) és Érdi Tamás zongoraművész  koncertje

 

Július 27., szerda 20 óra

Balatonalmádi, Hungarikum Fesztivál Színpad

Mirai Musicians – A Jövő muzsikusai (Tokió, Kiotó)

 

Július 28., csütörtök 20 óra

Gyenesdiás, Diási Játékstrand

Várhelyi Éva és a Quartett Escualo tangóestje Astor Piazzolla műveiből

 

Július 28., csütörtök 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Vida Mónika Ruth zongoraművész és Szabó Ildikó (Berlin) csellóművész koncertje

 

Július 29., péntek 20 óra

Paloznak, Fő tér

Várhelyi Éva és a Quartett Escualo tangóestje Astor Piazzolla műveiből

Július 29., péntek
Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

A Cimbora Együttes koncertje és zenei játéktér

Július 29., péntek

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Project – Hangszersimogató

A foglalkozás vezetője: Korzenszky Klári

 

 

Július 30., szombat 19.30 óra

Csopak, Strand

Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Project koncertje

 

Július 30., szombat 20 óra

Szigliget, Alkotóház

Radnóti Róza (a MOL Tehetségtámogató Program nyertese) és Ránki Fülöp zongoraművész koncertje

 

Július 31. vasárnap 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Radnóti Róza (a MOL Tehetségtámogató Program nyertese) és Ránki Fülöp zongoraművész koncertje

 

Július 31., vasárnap 20 óra

Alsóörs, Eötvös Károly Művelődési Ház

A MOL Tehetségtámogató Program nyerteseinek koncertje

Megyimórecz Ildikó (ének), Ruisz Alexandra (hegedű), Kovács Gergely (zongora)

Közreműködik: Megyimóreczné Schmidt Ildikó (zongora)

 

Augusztus 1. hétfő 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

A MOL Tehetségtámogató Program nyerteseinek koncertje

Molnár Anna (ének), Ruisz Alexandra (hegedű), Nemes Réka (fuvola), Fazekas Ábel (klarinét), Kovács Gergely, Radnóti Róza (zongora)

 

Augusztus 2., kedd 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Az Accord Quartet koncertje

 

Augusztus 3., szerda 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

A Corridor Quartet koncertje

 

Augusztus 3., szerda 20 óra

Gyulakeszi, Csigó Malom Stílus Galéria

A Görög Sisters – Görög Enikő és Görög Noémi zongoraművészek koncertje (Szabadka)

 

Augusztus 3., szerda 20 óra

Balatonalmádi, Wesselényi Strand

A Budapest Saxophone Quartet koncertje

 

Augusztus 4., csütörtök 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Csordás Klára (Párizs) operaénekes szólóestje

Közreműködik: Harazdy Miklós (zongora)

 

Augusztus 4., csütörtök 19 óra

Balatonalmádi, Wesselényi Strand

Az Ewald Rézfúvós Együttes koncertje

 

 

Augusztus 4., csütörtök 20.30 óra

BALATONALMÁDI, Kósa György Zeneiskola

A Görög Sisters – Görög Enikő és Görög Noémi zongoraművészek koncertje (Szabadka)

 

Augusztus 5., péntek 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

A Görög Sisters – Görög Enikő és Görög Noémi zongoraművészek koncertje (Szabadka)

 

Augusztus 5., péntek 20 óra

Tapolca, Malom-tó

Az Ewald Rézfúvós Együttes koncertje

 

Augusztus 6., szombat 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Mozart: A varázsfuvolaKertesi Ingrid, Gulyás Dénes és tanítványaik operaestje

Közreműködik: Breinich Beáta, Gáspár István, Józsa Botond, Kiss Judit Anna, Ódor Botond, Molnár Anna, Szűcs Attila, Tatai Nóra (ének), Sotkó Eszter (zongora)

 

Augusztus 7., vasárnap 20 óra

Balatonfüred, Gyógy tér, Nagyszínpad

Az Anima Musicae Kamarazenekar és Érdi Tamás zongoraművész koncertje

 

Duna-parti fesztiválnap

  1. július 30.


Július 30., szombat 21 óra

Esztergom, Esztergomi Várszínház

Az Anima Musicae Kamarazenekar és Érdi Tamás zongoraművész koncertje

 

Augusztus 28., vasárnap 20 óra

Budapest, Várkert Bazár

ZÁRÓKONCERT

Az Óbudai Danubia Zenekar, az Anima Musicae Kamarazenekar és Érdi Tamás Beethoven-estje

Vezényel: Uri Mayer (Toronto)

Keresés a programokban

– hirdetés –

                                           – hirdetés –
X